Srpen 2017

Zpověď královny střední školy

15. srpna 2017 v 8:35 | Vendula Vančurová |  Inspirace
Film Zpověď královny střední školy měl premiéru v roce 2004.

Dívka Mary Steppová, která si nechává říkat Lola, je z New Yorku a touží po tom, stát se slavnou herečkou. Ovšem poté, co se musí s matkou a dvěma sestrami přestěhovat do New Jersey, její naděje pro splnění tohoto snu klesají, Lola se rozhodne to nevzdat a udělá vše pro to, aby se její tužby naplnily.

Ve škole se seznámí s Ellou Gerardovou, která je stejně jako ona blázen do skupiny Sidarthur. Spřátelí se a společně bojují proti zlé spolužačce Carle Santiniové. Lola jí dokonce vyfoukne i roli Lízy ve školním muzikálu! Když se skupina Sidarthur rozpadne, Lola je předvědčená, že s Ellou musí jít na jejich koncert na rozloučenou. Ella má nejprve strach, ale nakonec se i ona odváží a vyráží na koncert. Bohužel, těsně před vchodem do budovy, kde se koncert odehrával Lola zjistila, že jejich peníze nechala v kosmetické taštičce ve vlaku. I přes různé pokusy dostat se na koncert holky neuspěly. Ella se rozhodla jít do hotelu, Lola za ní vyběhla, když vtom ze dveří vyběhne člen skupiny Sidarthut, kterého Lola zbožňuje - Stu Wolff. Ovšem je natolik opilý, že je sotva schopen samostatné chůze. Holky se ho ujmou, jenže on dělá takové maléry, až se všichni dostanou na policejní stanici. Poté Lole dojde, jak moc se Stu opilý, řekne mu to a odchází. Ovšem zapomene náhrdelník...

Ve škole tomuto příběhu nikdo nevěří a Carla z holek udělá lhářky. Lola je na dně a zavře se na několik dní doma s tím, že předstírá, že je nemocná. Dokonce chce Carle přenechat i roli Lízy, o kterou tolik stála. Vtom zasáhne Ella. Vtrhne k Lole do baráku a vynadá jí za to, že to chce všechno vzdát kvůli Carle. Po emotivní chvilce přesvědčování se Lola zvedne z postele a hodlá všem ve škole ukázat, jak dobrá je. Jede přímo na školní muzikál.

Příběh končí tak, že na párty u Carli nečekaně dorazí Stu Wolff. Ale ne za Carlou. Jde za Lolou a vrací jí náhrdelník, který u něj nechala. Celá škola jen zírá a Carla už nemá argumenty. Zakopne, spadne do vody a Lola jí podá pomocnou ruku. Válečná sekera je zakopaná a Lola se dává dohromady se Samem, klukem, který je do ní blázen od samého začátku.